Beylikdüzü Anaokulu Beylikdüzü Anaokulu Beylikdüzü Anaokulu
Parla Anaokulu

Yakuplu Anaokulu

 

Yakuplu Esenyurt Bölgesinde Anaokulu

Yakuplu Anaokulu içinde Parla Anaokulu en çok tercih edilen Anaokulları arasındadır. Yakuplu Anaokulu seçiminde dikkat etmeniz gerekenler:

 

Yaşamın ilk 6 yılı (0-6 yaş) gelişimin temel taşlarını yerine koyuyor, temel bilgi ve becerileri kazandırıyor.İlk Önce ailelerin çocuklarını iyi tanımaları gerekiyor. Bir çocuk anaokuluna kolay adaptasyon sağlarken başka bir çocuk hemen bunu yapamayabilir. Seçtiğiniz anaokulunun bütün beklentilerinizi karşılaması mümkün değildir. Hatta okuldaki bütün olumlu koşullar bile, çocuğun o anki duygu durumuna uygun olmayabilir. O halde ; Okul seçiminde nelere dikkat etmeliyiz ?..

 

Ailenin sosyal, ekonomik ve kültürel yapısı dikkate alınarak, uzun vadeli bir gelecek planı ile okul seçimi yapılmalıdır. Çocuğun fiziksel özellikleri, becerileri ve istekleri dikkate alınmalıdır.

 

Eve en yakın okullardan başlayarak,

 

Ulaşım,

Fiziksel ortam, sınıflar, etkinlik salonları,

Eğitim standartları,

Öğretmen kadrosu,

Eğitim programları,

Kullanılan materyaller,

Sosyal etkinlikler,

Öğrenci-okul-aile işbirliği,

dikkate alınarak liste yapılmalı, tercih edilen okullar tek tek ziyaret edilmeli, beğenilen okullar çocuk ile birlikte tekrar ziyaret edilerek, çocuğun görüşleri de alınarak okul seçimi yapılmalıdır. Okul süreci hakkında çocuk yanında olumsuz değerlendirmeler yapılmamalıdır. Bu standartlar doğrultusunda, seçilen eğitim kurumuna çocuğunuz uyum göstermekte zorlanıyorsa , bu durumda ilk önce yapılacak olan okulun psikoloğundan yardım istenmeli , beklentilerin ve isteklerin ne olduğu ,çocuğun duygusal durumu göz önüne alınarak ne yapılması gerektiği konuşulmalıdır.

Parla Anaokulu